Rok szkolny 2017/2018

W bibliotece czekają na Was wystawy dotyczące nowości, twórczości polecanych pisarzy oraz aktualnych tematów.
Stałe wystawy to :
– Życie i twórczość Naszej Patronki Marii Konopnickiej, nowości w bibliotece,
– Moje hobby (czekam na zgłoszenia chętnych do wystawienia swoich zbiorów)
– kącik Gości naszej biblioteki (gościli już u nas WANDA CHOTOMSKA, MARTA FOKS, GRZEGORZ KASDEPKE ,KRZYSZTOF PETEK (Dwukrotnie) oraz 10 listopada 2016 r. BEATA ANDRZEJCZUK, autorka m.in. Serii PAMIĘTNIK NASTOLATKI

Wystawy okazjonalne :
– Twórczość Henryka Sienkiewicza w 100 rocznicę jego śmierci
– Jestem bezpieczny – dzieciom przeczytano Przygoda Lutka-historia krótka J.Brzechwy
– Świąteczne czytanie
– Czytamy o misiach i niedźwiedziach – z okazji obchodów Dnia Pluszowego Misia
– Pory roku
– Co czytali nasi Seniorzy
– Książki o zwierzętach –wybór poezji

dsc_0231 Tutaj też podczas przerw można wysłuchać czytanych na głos książek dla młodszych.Dla nich też przygotowane są książeczki bardzo kolorowe z dużą czcionką.
W bibliotece czekają dla ciebie nie tylko lektury (w większości dla każdego ucznia) ale i ciekawe tytuły na różne tematy i ,nie tylko dla maluchów. Uczniowie starsi też znajdą coś dla siebie.

W naszej czytelni znajdziesz:
Czasopisma- dla dzieci i młodzieży : Kumpel, Junior, Victor (dwutygodniki) oraz czasopisma specjalistyczne i miesięcznik Echo Gmin Opolskich

RÓWNIEŻ W CZYTELNI MOŻESZ POSŁUCHAĆ W CZASIE PRZERW AUDIOBOOKA .Dotychczas wysłuchano dwóch części Kubuś Puchatek i przyjaciele, możesz czytać, rozwiązywać krzyżówki i inne zadania oraz kolorować i rysować.

ZAPRASZAM DO BIBLIOTEKI CODZIENNIE

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK