Stypendyści

„Dyplomy uznania”

Komisja stypendialna postanowiła przyznać stypendia motywacyjne dla uczniów, którzy  w roku szkolnym 2018/2019 otrzymali wysokie wyniki w nauce lub osiągnęli sukcesy sportowe, a także otrzymali bardzo dobrą lub wzorową ocenę z zachowania. Wręczenie dyplomów odbyło się podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyplomy uznania potwierdzające przyznanie stypendium otrzymali:

Za wysokie wyniki w nauce:

1. Gabriel Stanik – Średnia ocen: 5,25

2. Izabela Matros

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.   S. Piekorz

„ Dobrzeńskie Talenty”

Dnia 10 października 2019 r. w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Kup, odbyła się gala wręczenia nagród uczniom reprezentujących szkoły z terenu Gminy Dobrzeń Wielki.

Statuetki „Dobrzeński Talent”, są przyznawane uczniom za szczególne osiągnięcia w różnych formach współzawodnictwa, zwłaszcza w zakresie wiedzy przedmiotowej i służą motywowaniu ich do dalszej pracy nad rozwijaniem swoich talentów. Podczas tej uroczystości 21 uczniów z rąk wójta gminy Dobrzeń Wielki Piotra Szlapy otrzymało nagrody. Wśród wyróżnionych, znalazło się aż 7 uczniów naszej szkoły:

1. Gatzka Dominika

Osiągnięcia: Mistrz Polski Mażoretek, kat. Baton formacje scena juniorki, I v-ce Mistrz Polski, kat. baton solo juniorki młodsze, II v-ce Mistrz Polski Mażoretek, kat. baton formacja defilada juniorki, II miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek „Parada 2019”, kat. defilada baton juniorki, II miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek „ Parada 2019”, kat. formacja baton juniorki

1. Lazik Paweł

Osiągnięcia: II miejsce w X Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Silesian Cup 2019, kat. 12-13 lat, I miejsce w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar JM Rektora Politechniki Wrocławskiej, kat. 12-13 lat, II miejsce w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gogolina „Maestro 2018”, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno.

1. Mateja Wiktoria

Osiągnięcia: Mistrz Polski Mażoretek, kat. baton miniformacje kadetki, Mistrz Polski Mażoretek, kat. formacje scena kadetki,  Mistrz Polski Mażoretek, kat. baton/ mażoretki klasyczne formacje defilada kadetki, I miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek „ Parada 2019”, kat. formacja baton kadetki starsze, I miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek „Parada 2019”, kat. defilada baton kadetki, III miejsce w XI Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego „Freestyle Dance”

1. Smolińska Julia

Osiągnięcia: Mistrz Polski Mażoretek, kat. formacje scena kadetki, Mistrz Polski Mażoretek, kat. baton/mażoretki klasyczne formacje defilada kadetki, I miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek „Parada 2019”, kat. defilada baton kadetki, I miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek „Parada 2019”, kat. formacja baton kadetki starsze.

1. Sochor Martyna

Osiągnięcia: II miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca”, kat. taniec klasyczny/neoklasyczny 14-16 lat, III miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca”, kat. taniec jazzowy 14-16 lat.

1. Wójcik Paulina

Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Skokach na Trampolinie i Skokach na Ścieżce, kat. skoki na trampolinie drużynowo klasa III, I miejsce              w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Skokach na Trampolinie i Skokach na Ścieżce, kat. skoki na trampolinie synchronicznie klasa III, II miejsce w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych, kat. trampolina kobiet klasa III.

1. Zdera Anika

Osiągnięcia: Mistrz Polski Mażoretek, kat. baton formacje scena juniorski, Kędzierzyn Koźle, Mistrz Polski Mażoretek, kat. baton duo/trio kadetki, Kędzierzyn Koźle, I v-ce Mistrz Polski Mażoretek, kat. baton solo kadetki, Kędzierzyn Koźle, II v-ce Mistrz Polski Mażoretek, kat. baton formacje defilada juniorki, Kędzierzyn Koźle, II miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek „Parada 2019”, kat. defilada baton juniorki, Czerwionka-Leszczyny, II miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek, kat. formacja baton juniorki, Czerwionka-Leszczyny.

Tytuły zostały przyznane za osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019. Serdecznie gratulujemy laureatom, życząc dalszych sukcesów.

S. Piekorz  fot. M.Zdera

Stypendyści  Funduszu Stypendialnego 2019 Fundacji  Śląska im. Johanna Kroll

Mamy zaszczyt poinformować, że w roku szkolnym 2019/2020 stypendystami Funduszu Stypendialnego 2019 Fundacji Śląska im. Johanna Kroll zostali następujący uczniowie: Izabela Matros kl. VIB, Krzysztof Michno kl. VIB oraz Katrin Pampuch kl. VIII.

Program przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 26-go roku życia, zamieszkujących na terenie Polski, wywodzących się ze środowiska mniejszości niemieckiej.

Stypendium jest świadczeniem materialnym przyznawanym za wybitne osiągnięcia indywidualne lub zespołowe w dziedzinie naukowej, sportowej, artystycznej i społecznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!