Europejski Dzień Zdrowego Śniadania

Barwnie, smacznie ale przede wszystkim zdrowo- tak obchodzono 8 listopada Dzień Zdrowego Jedzenia pod hasłem “Śniadanie Daje Moc”. To już trzecia edycja programu, która z roku na rok cieszy się ogromnym powodzeniem. Tym razem nie zabrakło inwencji twórczej wśród uczniów, ich rodziców a także nauczycieli, którzy chętnie wspierają wszystkich uczestników. W programie artystycznym znalazła się piosenka “Zdrowo żyć”, której autorami byli Andrea i Manuel Henek wraz z rodzicami. Można było zobaczyć ciekawe, autorskie przedstawienie pt.” Na straganie” w wykonaniu  szkolnego koła teatralnego, którego opiekunami są panie Daria Giewanowicz i Liliana Kupisińska. Gimnazjaliści, którzy realizują wraz z panią Moniką Macioszek program “Żyj Smacznie i Zdrowo” przygotowali pokaz pod nazwą “Moje zdrowe śniadanie”. Oprócz tego uczniowie wystawili do konkursu pudełka z wymyślnymi śniadaniami. Dodatkowo uczniowie w klasach, przygotowywali śniadanie oparte na zasadach zdrowego odżywiania. Dzieci z klasy V przyrządzały  zdrowe koktajle i podobnie jak gimnazjaliści kanapkami częstowali mieszkańców Chróścic wychodząc na ulice i do okolicznych firm. Swoim wsparciem służyli też rodzice, jak pani Renata Lisowska, która wykonała owocowo-warzywne dekoracje, oraz pani Kornelia Wasik odkrywając tajniki zdrowego przyrządzania posiłków.

W tym roku wsparcia przedsięwzięciu udzieliła TVP 3 Opole, obejmując je patronatem honorowym. Relacja dostępna pod linkiem:

Nad całością przedsięwzięcia czuwały koordynatorki , pani Karolina Macukiewicz i Dorota Lewandowska-Jaroń.