Wyśpiewane sukcesy

Jak co roku w styczniu odbył się w Naroku XVI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W pięknej scenerii kościoła Świętego Floriana dzieci wykonywały kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Kultywowanie tradycji śpiewania kolęd to główny cel tego konkursu. Uczestnicy przyjechali z różnych miejscowości z: Boguszyc, Raszowej, Opola, Sławic, Skorogoszczy, Naroka i Chróścic. Uczniowie byli podzieleni na dwie kategorie, dzieci klas I-III, IV-VI oraz solistów i zespoły.   Występy naszych uczniów bardzo się spodobały  i zostały wysoko ocenione przez Jury.Nasze dzieci z kółka muzycznego ciekawym wykonaniem piosenki „Wigilia”      wyśpiewały  I miejsce, w nagrodę otrzymały piękną choinkę.                                                                                                            Wśród 7 solistów najlepszy okazał się Dawid Golec, który również zdobył  I miejsce. Dawid zaśpiewał kolędę „Hola, hola pasterze z pola”. Zespół  z klasy V za wykonanie kolędy „Hej bracia” otrzymał  III miejsce.                                                                    Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów  i czekamy na kolejne!!!

opiekun kółka muzycznego

Dorota Trojan