ACH JAK PRZYJEMNIE KOŁYSAĆ SIĘ WŚRÓD FAL…

W dniu 14 czerwca uczniowie klasy pierwszej gimnazjum uczestniczyli w nietypowej wycieczce klasowej, jakiej jeszcze w Zespole Szkół w Chróścicach nie było. Był to spływ kajakowy rzeką Stobrawą z miejscowości Świercowskie do miejscowości Krogulna. Wydawać by się mogło, że odcinek 5 km to pestka dla odważnych gimnazjalistów, ale wcale tak nie było. Pierwszy odcinek liczący 2,5 km zaskoczył nas licznymi, naturalnymi przeszkodami, w niektórych miejscach musieliśmy przenosić ciężkie kajaki lub wykazać się olbrzymim sprytem by pokonać przeszkody. W najtrudniejszych chwilach, największą odwagą wykazał się nasz kolega Dawid, który dzielnie wszystkim pomagał. Udało się i wszyscy szczęśliwie dopłynęli do półmetka czyli do śluzy. Drugi odcinek to była już sama przyjemność. Wszyscy okazali się bardzo dzielni i bez żadnej wywrotki dopłynęli do mety, szczęśliwi ale zmęczeni. Nasza niezwykła przygoda zakończyła się ogniskiem i wspaniałą ucztą, na którą wszyscy na pewno zasłużyli.

Szczególne podziękowania należą się pani Irenie Krowiak, która bohatersko pełniła rolę przewodnika floty oraz naszej koleżance Martynie, która pokazała co to znaczy nieść pomoc innym bez względu na wszystko.