Archipelag Skarbów ® już za nami

W dniach 4.10 – 5.10.2021 r. uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły wzięli  udział w Programie Profilaktyki Zintegrowanej „Archipelag Skarbów” . Podczas dwudniowych warsztatów młodzież zamieniała się w poszukiwaczy skarbów , którymi były : głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Liczne ćwiczenia i zabawy interaktywne, zastosowane podczas warsztatów, wyzwoliły pozytywne zaangażowanie młodzieży, otwartość na współpracę z trenerami i udział w zorganizowanym festiwalu twórczości w ramach spotkania. Prowadzący pomogli młodym ludziom w dostrzeżeniu znaczenia szacunku w relacjach międzyludzkich, ukazali pozytywne aspekty otwartości na dorosłych przewodników życiowych (rodziców, nauczycieli). Uczniowie chętnie zgłaszali się, odpowiadali na pytania, angażując się w ćwiczenia i konkursy, a na zakończenie wysoko ocenili przeprowadzone spotkanie. To kolejna już edycja tego programu profilaktyki, który z powodzeniem realizowany jest w naszej szkole.

Serdeczne podziękowania kieruję do Grona Pedagogicznego i pracowników obsługi, za pomoc w sprawnej realizacji wydarzenia, do Uczniów naszej szkoły, za wykazanie się dojrzałą postawą podczas dwudniowych warsztatów, rodziców uczestniczących w spotkaniu dla nich zorganizowanym , OSP w Chróścicach, za udostępnienie sali wiejskiej do realizacji Archipelagu i GKRPA w Dobrzeniu Wielkim za sfinansowanie przedsięwzięcia.

Organizator warsztatów, pedagog szkolny Małgorzata Samson