Be active – aktywne odkrywanie tajemnych zakątków Chróścic oraz Siołkowic

Jak spędzić czas aktywnie, nie siedząc w domu i zarazem ciekawie? To dowiedzieli się uczniowie klasy VIII, uczestniczący w wycieczce rowerowej w dniu 27.09. Na rowerze pokonali trasę około 20km. Zwiedzili i poznali historię chróścickiego młyna, kolejnym punktem programu był tajemniczy plac zabaw w lesie oraz odkrywanie piękna przyrody. Uczniowie także w ramach wyjazdu powtarzali słownictwo z zakresu środowiska  w języku niemieckim. Po nim nastąpiła lekcja biologii – rozpoznawanie grzybów oraz leśnych zwierząt. Uczniowie bardzo aktywnie spędzili dzień. Uczestnicy wyjazdu jednogłośnie stwierdzili, że wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Wyjazd był zorganizowany w ramach tygodnia sportu „Be active”.

Anna Skrzipietz