Ciekawa wizyta-ciekawe zajęcia

W piątek 9 grudnia uczniów klasy IIa i IIb odwiedził pan weterynarz Mirosław Dymała. Jak przystało na profesjonalistę, pojawił się w towarzystwie swoich czworonożnych przyjaciół. Cierpliwe labradory znosiły wszelkie pokazowe zabiegi od mierzenia temperatury począwszy aż do pobierania krwi. Jakby tego było mało, każdy z uczniów mógł osobiście zbadać psa posługując się prawdziwym stetoskopem. Dzieci dowiedziały się sporo ciekawych rzeczy: na czym polega praca weterynarza, jak dbać o swoje zwierzaki oraz jak zachować się podczas kontaktu z nimi. Nieposkromiona ciekawość dzieci sprawiała, że zaproszony gość z chęcią i zaangażowaniem odpowiadał na wszystkie pojawiające się pytania. Był to z pewnością korzystnie spędzony czas, a kontakt najmłodszych z sympatycznymi pupilami pozostanie miłym wspomnieniem.