Ciekawe wyjazdy…

Dnia  30 listopada br. klasy IIa  i IVa pojechały na wycieczkę do Brzegu. Pierwszym punktem programu był basen. Podczas dwugodzinnego pobytu uczniowie wykonywali ćwiczenia pod okiem ratownika oraz świetnie się bawili  korzystając z wszystkich atrakcji jakie oferuje Aquapark.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Ratusza, po którym oprowadzała sama Księżna Brzegu. Bardzo miła Księżna Karolina zapoznała uczniów z historią miasta i powstania tego obiektu. Uczniowie podziwiali pełną przepychu salę reprezentacyjną, która nosi nazwę Wielkiej Sali Stropowej. Szczególne wrażenie na uczestnikach zrobił modrzewiowy strop pochodzący z 1646r.  Swoim wystrojem i tajemniczym sejfem zachwyciła również Sala Rajców. Spotkanie z Księżną zakończyło się wspólnym zdjęciem.  Ale to jeszcze nie był koniec programu tego dnia ponieważ uczniowie udali się do Zamku Piastów Śląskich, który jest jednym z najcenniejszych zabytków na Śląsku. Zwiedzanie zaczęło się od zamkowych podziemi, gdzie znajdują się sarkofagi książąt brzeskich. Następnie uczniowie przeszli przez sale pełne eksponatów, makiet, rzeźb i obrazów  Muzeum Piastów Śląskich, które mieści się w zamku od 1945r. Była to bardzo interesująca wyprawa i na pewno na długo pozostanie w pamięci.