Co dalej? Spotkanie z doradcą zawodowym

W dniu 24 listopada 2016 r., na zaproszenie pedagoga szkolnego Małgorzaty Samson, odbyło się spotkanie uczniów klasy III gimnazjum z doradcą zawodowym. Warsztaty przeprowadziła Pani Urszula Gamrot – Ciemny dyrektor i doradca w Publicznej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Opolu.
W trakcie zajęć młodzież miała możliwość określenia swoich predyspozycji zawodowych i podzielenia się wątpliwościami towarzyszącymi wyborom, podyskutowania i porozmawiania z doradcą zawodowym. Uczniowie dowiedzieli się co ma wpływ na wybór szkoły oraz jakie zalety ma nauka w szkole zawodowej, liceum lub w technikum. Po zajęciach uczniowie skorzystali z indywidualnych konsultacji z doradcą, który dyżurował w gabinecie pedagoga i psychologa szkolnego.
Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia zaowocują trafnym wyborem szkoły przez naszych trzecioklasistów.

Małgorzata Samson