Co takiego kryje tajemnicza skrzynka?

Uczniowie szkoły, uczęszczający na zajęcia biblioteczne z elementami biblioterapii odwiedzili dzieci z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego im. Edmunda Bojanowskiego w Chróścicach. Celem wizyty było pokazanie młodszym kolegom, że książki i opowieści w nich zawarte, to coś bardzo ciekawego. Książki mogą bawić, uczyć, odganiać smutki i bardzo często pomagać.

Dzieci poznały magiczną skrzynkę Kamishibai, teatrzyk wykorzystujący planszę z obrazkami i tekstem. Grupy młodsze obejrzały i wysłuchały historię o prawdziwym Szewczyku Dratewce, a grupa starsza bajkę o złotym jajku. Każda z tych opowieści porusza wartości istotne, m.in. szacunek dla innych istot, nawet tych najmniejszych, niesienie pomocy innym oraz to, że wartości materialne wcale nie są gwarancją szczęścia.

Uczniowie czytali również przyniesione ze szkolnej biblioteki książeczki.  Dzieci mogły poznać np. historię Hektora „zebropotama”, którego czarno-białe paski sprawiły, że był obiektem kpin ze strony członków stada. Jego historia uczy natomiast, jak wielką siłę ma dobroć!

Dziękujemy Siostrom, wszystkim pracownikom Przedszkola i dzieciom za miłe przyjęcie.

Do zobaczenia!

Justyna Kasprzyk-Ressel