CodeWeek

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, który w tym roku odbywał się w dniach 5 – 20 października, w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia pod wspólnym tytułem “Będę Mistrzem”. W ramach tych zajęć uczniowie poszczególnych klas kodowali, zbliżając się do tytułu  Mistrza. Zadania były dobierane w zależności od wieku uczestników. Klasa druga i trzecia pod opieką  pani Doroty Lewandowskiej-Jaroń oraz Doroty Trojan aktywnie bawiła się z Ozobotami oraz planszami do kodowania. Zadania ze strony code.org jak też ćwiczenia do wykonania w edytorze Scratch organizowała pani Liliana Kupisińska. Aktywne zabawy ruchowe przy wykorzystaniu magicznego dywanu odbywały się pod opieką pani Anny Skrzipietz. Poza tym miały miejsce  zajęcia propagujące naukę przez zabawę “Robotyka i programowanie” organizowane przez Akademię Edukacyjną.