Cudowny chłopak i niezwykła moc książek

„Cudowny chłopak” to historia o chłopcu, który ze względu na niezwykle rzadką mutację genów ma bardzo zniekształconą twarz. Ta dopiero po licznych operacjach zaczęła choć trochę przypominać ludzką. Pomimo to tytułowa postać nie odpowiada ideałom XXI wieku. Chłopiec jednak nie poddaje się. A czy trzeba być idealnym, by móc mieć marzenia i być szczęśliwym człowiekiem? Klasa VII już zna na to pytanie odpowiedź, ponieważ wybrała się właśnie 20.03.2018r. na ten film do kina. Po projekcji nastąpiła chwila refleksji nad filmem. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach bibliotecznych w Bibliotece Josepha von Eichendorffa. Tematyką warsztatów były szlaki niemieckich twórców literatury i ich życiorysy. Podczas części wykładowej uczniowie robili notatki, by później uczestniczyć w quizie. Zwycięzcami  okazały się tym razem dziewczyny – gratulujemy sukcesu. Jednak każdy uczestnik warsztatów otrzymał drobny upominek. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i stwierdzili, że będą częściej zaglądać do niemieckojęzycznej biblioteki.