Das kleine Ȁffchen – historia wielkiej przyjaźni pomiędzy małą małpką, a naukowcem

W dniu 21.04.2018r. uczestnicy „Szkółki Sobotniej” wybrali się najpierw w podróż do dalekiej Afryki, gdzie poznali małą zagubioną małpkę Coco. Zwierzątko zgubiło mamę, jednak z pomocą pośpieszył motylek. Po długich poszukiwaniach cała rodzinka znowu była w komplecie. Uczestnicy dyskutowali, co zrobiliby na miejscu małej małpki, kogo poprosiliby o pomoc. W części plastycznej dzieci wykonywały małpki z papieru. Następnie uczniowie nauczyli się „Słoniego tańca”. W drugiej części kursu uczestnicy wybrali się w podróż do Europy, gdzie odwiedzili małpkę Coco mieszkającą u pewnego naukowca. Pewnego dnia małpka wybrała się na zakupy, do wietnamskiego sklepu. Niestety to co kupiła, nie odpowiadało tym produktom o które prosił ją naukowiec u którego mieszkała. Po projekcji nastąpiła znowu krótka dyskusja, tym razem na temat przyjaźni pomiędzy ludźmi, a zwierzętami. Zwieńczeniem zajęć było tworzenie figurek z masy solnej.