Der kleine Rabe Socke geht auf einen Geburtstag – mały kruk Socke idzie na urodziny.

W sobotę uczestnicy „Sobotniej  Szkółki” wybrali się wraz z małym krukiem Socke na urodziny borsuka. Jednak początkowe zachowanie kruka nie było odpowiednie dla danej okoliczności… Na koniec doszło do bójki, w wyniku której kruk wylądował w sosjerce. Mama borsuka zakończyła całe zamieszanie… Uczniowie próbowali odgadnąć jak historia  mogłaby się dalej potoczyć… Kruk chciał zmienić swoje postępowanie i poszedł po doradę do zajączka… Rady te zostały wprowadzone w praktyce i na koniec kruk Socke stał się dobrym i kulturalnym zwierzątkiem. Po obejrzeniu bajki nastąpiła burzliwa dyskusja dotyczące kulturalnego zachowania. Następnie nastąpiły plastyczne prace m. in. rysunek olbrzymiego kwiatka hodowanego przez kruka Socke,  tworzenie domku dla zajączka oraz zdobieniem płotu od kruka Socke. Pomiędzy wykonywaniem prac następowało śpiewanie piosenek oraz zabawy ruchowe. Zwieńczeniem prac było utworzenie pacynki ze skarpetki.