Dobrze jemy ze szkołą na widelcu- ogólnopolski program “Szkoła na widelcu”

W ramach programu edukacyjnego w naszej szkole w klasach przeprowadzane były zajęcia w formie prezentacji multimedialnej na temat zdrowego odżywiania. Klasa I uczestniczyła on- line w misjach śniadaniowych, które miały formę interaktywnych zajęć. Pierwszaki dowiedziały się , że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Lista 12 zasad zdrowego odżywiania zaczyna się od mycia rąk. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w
ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu i słodyczach, które nie są zbyt zdrowe. Uczniowie wzięli również udział w konkursie na najciekawszy pojemnik śniadaniowy BENTO, przygotowując go w tym roku , z uwagi na pandemię, w domu pod czujnym okiem rodziców. Przygotowali własną, ciekawa wersję zdrowego posiłku. Na zajęciach stacjonarnych udało nam się wyhodować własny ogródek z ziołami wśród których znalazła się bazylia, oregano , rzeżucha, szczypiorek, mięta. Mamy nadzieję, że zajęcia te rozbudziły wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe i zachęciły je do gotowania.

koordynator
Dorota Lewandowska- Jaroń