Dzień Bezpiecznego Internetu

7 lutego w Polsce jak i w ponad stu krajach na świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznej edycji to „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Jego celem jest promocja działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież.

W naszej szkole dzieci brały udział w zajęciach, dzięki którym mogły bliżej poznać  zasady dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu. Ponadto mając na uwadze bezpieczeństwo on-line naszych uczniów od października 2016r.  realizowany jest konkursu edukacyjny Fundacji Orange „Bezpiecznie Tu i Tam” podkreślający siłę współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.