Dzień Czekolady

12 kwietnia to najsmaczniejszy dzień w roku.W czym rzecz?Otóż, to Międzynarodowy Dzień Czekolady. Takiego dnia nie mogliśmy sobie odpuścić. Klasa VII pokazała się z najlepszej strony przynosząc do szkoły czekoladowe babeczki, ciasta, rolady z białej czekolady, murzynka i i głównego bohatera dnia, czyli tabliczki czekolady. Wystarczyło dla wszystkich, o czym świadczyły czekoladowe uśmiechy naszych dzieci. Gablotka przy stoisku ze smakołykami informowała nas, że czekolada dostarcza sporo wartościowych substancji, które wzmagają produkcję hormonów szczęścia-serotoniny i endorfiny. Czysta moc antydepresyjna.

Wychowawca nie mógł się nachwalić swoich pociech. Pewnie dlatego, że czekolada to jego ulubiony przysmak…

Mateusz Młynek