Dzień Misyjny

W ramach trwającego Tygodnia Misyjnego w czwartek 27 października w naszej szkole odbył się Dzień Misyjny. Tego dnia uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o krajach misyjnych i nieco zaczerpnąć misyjnego ducha. Wzięli udział w  projekcji filmu „Dzieci Afryki”, quizie misyjnym i wspólnym śpiewaniu piosenki „Samu bana ke kuha” co w języku munukutuba oznacza „Aby dzieci mogły usłyszeć”. Uczniowie mogli również obejrzeć okolicznościową wystawę na której znajdowały się m.in. afrykańskie instrumenty muzyczne i przedmioty codziennego użytku przywiezione z Kamerunu. W tym dniu nie mogło również zabraknąć „słodkiego kiermaszu”, którego dochód został przeznaczony na kontynuację adopcji dziecka z krajów misyjnych. Ważnym momentem tego dnia było ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy i najbardziej pomysłowy różaniec misyjny, pomysłowość dzieci była wielka a ich zapał misyjny rósł z każdą chwilą wspólnej zabawy i nauki.

3 2   7 6   8