Dzień Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścicach

Dnia 23 maja przypada rocznica urodzin Marii Konopnickiej. W tym dniu uczniowie szkoły
w Chróścicach obchodzili Dzień Patrona.

Było to święto całej szkoły, do udziału w wydarzeniu byli zaproszeni wszyscy uczniowie
i nauczyciele.

W szkole czuć było atmosferę tego dnia, na co składał się nie tylko piękny wystrój, lecz także kolorowe przebrania dzieci, które wcieliły się w postaci z utworów M. Konopnickiej.

Przeprowadzono szereg działań i konkursów. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie gazetki poświęconej patronce, a na lekcjach czytano fragmenty jej utworów.

Drużyny z klas 5-7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjalnych wzięły udział w turnieju wiedzy o patronce, odpowiadając pisemnie na pytania związane z życiem i twórczością
M. Konopnickiej.

Święto Patrona Szkoły  propagowało znajomość najważniejszych faktów z życia Marii Konopnickiej, przypomniało  o wartościach przez nią wyznawanych oraz  jej twórczości tak bliskiej dzieciom.