Edukacja regionalna-przyjemne z pożytecznym

Środa 19 października była dla uczniów klasy IIIb dniem pełnym wrażeń. Dzieci uczestniczyły w wycieczce w ramach projektu  edukacji regionalnej dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego. Pod opieką pani przewodniczki dzieci zwiedziły opolski rynek, katedrę. Było też ekstremalnie podczas pokonywania stromych schodów wieży piastowskiej. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili opolski amfiteatr oraz Młodzieżowy Dom Kultury, w którym to czekała słodka niespodzianka i zabawa pod okiem instruktora. Oprócz zwiedzania dzieci zapoznały się z historią miasta, które w tym roku obchodzi swoje 800-letnie urodziny. W ramach trwającego projektu na dzieci czeka jeszcze kilka wyjazdów, podczas których nastąpi kolejna odsłona opolskich ciekawostek.