Fascynujący gość-niesamowite historie

21 listopada do naszej szkoły przyjechał pan dr Lech Marek-archeolog. Opowiadał o wykopaliskach pod Brzegiem. Prace archeologiczne dotyczą zamku Kolno, który kiedyś tam się znajdował, a którym zawiadował Bolesław III Rozrzutny. Pan Lech Marek pokazywał cenne eksponaty jak herb czy kawałek grotu. Spotkanie było bardzo interesujące.

Robert Malcharczyk

Spotkanie z dr Lechem Markiem pracownikiem Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się w ramach międzyszkolnego konkursu historycznego “Znawca Starożytności”, w którym to zacny gość zasiadał jako przewodniczący jury. Ciekawe opowieści pana Marka oparte na faktach  były niesamowitą lekcją historii, dzięki której obecni na spotkaniu goście oraz uczniowie  mogli choć na chwilę przenieść się w odległe czasy.