sekretariat@szkolachroscice.pl

Godziny otwarcia

Kliknij tutaj

Finały Wojewódzkie w Lekkiej Atletyce Igrzysk Szkół Wiejskich

Koniec roku szkolnego był dla nas aktywny. Reprezentacja szkoły składająca się z 11 uczniów brała udział w zawodach lekkoatletycznych w Opolu, na stadionie im. Olimpijczyków Opolskich w dniach 13-14.06.2019 r. Startowaliśmy głównie w konkurencjach biegowych. Najlepiej wypadły dziewczyny w biegu sztafetowym 4x100m. W swojej serii siostry Amelia i Sara, Karolina i Dominika były 4. W biegu na 600m poziom był wysoki. Dziewczyny uplasowały się w środku stawki. Lepiej wypadła Sara, najmłodsza z uczestniczek, która dobrze pobiegła na 100 metrów zajmując 2. miejsce w swojej serii. Niestety uzyskany czas nie pozwolił na kwalifikację do serii finałowej.

Artur, Kacper, Krzysztof i Robert w stawce biegu na 600m tak jak dziewczyny zajęli miejsca ze środka stawki. Sztafeta chłopców wypadła natomiast blado. Mimo chęci i walki byliśmy przedostatni w ostatecznej klasyfikacji. Ostatnim startującym z klas młodszych 13.06.2019 był Dawid, który jako jedyny reprezentował nasza szkołę w innej dyscyplinie niż biegach. Jego rzut piłeczką palantową na odległość 39,5m dał miejsce na samym końcu pierwszej dziesiątki. 14.06.2019 rywalizowały starsze roczniki. Tutaj startowaliśmy w biegu na 1000 m (Piotr środek stawki, i Florian przedostatni). Piotr skakał również w dal na 3,5 m i również uplasował się pośrodku rywalizacji.
Dziękujemy uczniom, którym mimo końca roku szkolnego i niesamowitych upałów chce się chcieć!