Fussballschule-nowe wyzwania, nowe możliwości

Kiedy uczniowie wybrali się na zasłużone ferie, nauczyciel wychowania fizycznego pan Marcin Kondziela aktywnie uczestniczył w szkoleniu, które jest wprowadzeniem do nowego projektu „Fussballschule”.

Szkolenie odbyło się w połowie lutego, współorganizowane przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe, Erasmus+, Niemiecki Związek Piłki Nożnej, w Barsinghausen w Ośrodku Dolnosaksońskiego Związku Piłki Nożnej. W ośrodku tym swoje treningi przygotowujące do ważnych rozgrywek realizowały znamienite reprezentacje Niemiec, Polski, Argentyny.

Fusballschule-Nowoczesny trening piłkarski w kategoriach wiekowych U6-U12 prowadzony był przez Marka Wanika, doświadczonego trenera związkowego landu Dolna Saksonia, który dzięki współpracy PZPN (Polski Związek Piłki Nożnej) z DFB (Niemiecki Związek Piłki Nożnej) uczy polskich szkoleniowców. Szkolenie było bardzo interesujące, bo oprócz teorii i zajęć praktycznych, pojawiło się sporo atrakcji, jak: zwiedzanie stadionu piłkarskiego Hannover 96, wizytacja na treningu bramkarskim  u trenera bramkarzy Akademii Hannover 96 Petera Rascha.

Szczególne podziękowania należą się panu dyrektorowi Mirosławowi Gutce, dzięki któremu możliwe było uczestniczenie w szkoleniu projektowym Fussballschule.