Hej … do Krakowa jadę

W dniach 06.06 – 07.06 część uczniów klasy trzeciej gimnazjum wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Pomimo upalnej pogody udało się odwiedzić wiele atrakcyjnych miejsc w tym pięknym mieście. Uczniowie zwiedzili dzielnicę Krakowa – Kazimierz, poznając jej historię i przenosząc się w interesujący klimat tego szczególnego miejsca. Odwiedzili Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę Wawelską wraz z podziemiami oraz znany wszystkim Dzwon Zygmunta. Oczywiście trzeba było również odwiedzić smoczą jamę, wraz z jej właścicielem – Smokiem Wawelskim. Był też czas na odpoczynek nad naszą piękną Wisłą. Późnym wieczorem, dla ochłody uczniowie zeszli do Muzeum Podziemia Rynku, gdzie poznali w ciekawy sposób część historii Krakowa.
Drugi dzień pobytu był równie intensywny jak pierwszy bowiem uczniowie odwiedzili Barbakan, Kościół Mariacki wraz z wieżą oraz Rynek Główny i Sukiennice, którym bajkowej atmosfery dostarczały krążące białe dorożki. Wycieczka choć intensywna była udana, a wszyscy wrócili zadowoleni i wypoczęci.

opr.Małgorzata Kukurowska