I miejsce dla aktorskich umiejętności Zuzanny Żmudź

W Konkursie Aktorskiego Czytania, który odbył się 14 maja w Naroku, wzięło udział troje uczniów
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścicach. Naszą szkołę w kategorii klas I-IV reprezentowali: Marek Kotłowski  z klasy I oraz Zuzanna Żmudź i Danuta Mączka z klasy IVa.

Spośród wszystkich uczestników biorących udział w konkursie (w kategorii klas I-IV) Zuzanna Żmudź poradziła sobie najlepiej, zdobywając I miejsce.

Zadanie uczestników konkursu polegało na aktorskiej interpretacji czytanego tekstu. Ważna była nie tylko technika czytania, ale i środki artystycznego wyrazu, tj.: pauza, tempo, modulacja głosu, akcent. W prezentacji można było wykorzystać rekwizyty związane z tekstem.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie, zmierzenia się z trudem przygotowań, stresem związanym z prezentacją.