II Wojewódzki Konkurs “Sacrum w poezji”

„Sacrum w poezji” – pod takim hasłem 12 maja odbył się II Wojewódzki Konkurs Recytatorski.  Do szkoły przybyli uczestnicy wraz z opiekunami ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Od samego rana trwały przesłuchania, by w samo południe podczas części finałowej zaprezentować finalistów konkursu. W tegorocznej edycji konkursu w skład kapituły jurorskiej weszły: pani Elżbieta Żłobicka – od 27 lat aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki,  pani Adriana Jarosz, poetka, autorka tomików pt. „Rozdrożami” i  „Niebo pachnące sianem”, autorka esejów, honorowy członek Janowskiego Klubu Literackiego oraz siostra Agnieszka Kapij (Edyta), nasza katechetka, która na co dzień wyjaśnia tajniki sfery sacrum.

Jurorzy wyłonili zwycięzców, co było ogromnym wyzwaniem gdyż uczestnicy prezentowali niezwykle wysoki poziom. W czołówce znaleźli się :

Szkoła Podstawowa:

I miejsce: Joanna Przybylska, PSP nr 20 Opole

II miejsce: Patrycja Gabor, PSP Krośnica

III miejsce: Emilia Rzeppa, PSP Krośnica

Gimnazjum:

I miejsce: Filip Hornik, Zespół Szkół: Publiczne Gimnazjum nr 11 Opole – Czarnowąsy

II miejsce: Natalia Hocwik, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup

III miejsce: Mirosława Piotrowska, Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom, żywiąc nadzieję ponownego spotkania w kolejnej, przyszłorocznej edycji „Sacrum w poezji”.