Jak strażacy z Chróścic pożar gasili…

Z okazji dnia Dziecka Rada Rodziców zorganizowała pokaz umiejętności dziecięcej drużyny strażackiej. Należą do niej uczniowie klas I –III. Całe wydarzenie miało miejsce na szkolnym boisku.                                                 Na sygnale zajechał wóz strażacki, z którego wybiegli mali strażacy. Rozłożyli węże, podłączyli je do pompy i ugasili płonące beczki. Grupą dowodził Florek Barczyk. Drużynę tworzą: Zosia Świder, Eliza Stanik, Paweł Lisowski, Aleksander Barczyk, Xawery i Dominik Kwosek, Krystian Kaluża i Antek Gregulec. Dzieci ćwiczą pod okiem doświadczonych strażaków i przygotowują się do Gminnych Zawodów Strażackich. Pokaz umiejętności gaśniczych wszystkim się bardzo spodobał i ustawiła się bardzo długa kolejka do zwiedzania wozu strażackiego. Każdy chciał usiąść za kierownicą, włączyć syrenę o poczuć się prawdziwym strażakiem.  Może kiedyś z tych małych chłopców i dziewcząt wyrosną prawdziwi strażacy?

Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniały pomysł i zorganizowanie tego pokazu.