Jesienne ozdoby

W ramach współpracy ze  środowiskiem lokalnym uczniowie ze świetlicy oraz wolontariusze wykonali jesienne ozdoby z dyni.  Dzieci wykonywały je na prośbę p. Anety Pawolek właścicielki „Tadej Kafeju”.  W poniedziałek 28.10 uczniowie wybrali się na spacer do „Galerii Tadej” gdzie czekał na nich –  dla zachęty  – słodki poczęstunek. Po odbiorze dyń dzieci zabrały się z wielkim zaangażowaniem do pracy. Na początku trzeba było wyjąć pestki oraz miąższ. Później następowało szkicowanie wzorku na dyni oraz wycięcie przy pomocy nauczycieli elementów w dyni. Wszystko działo się pod czujnym okiem wychowawców świetlicy. Ozdabianie okazało się niezwykłą atrakcją.  Następnie odbyła się  dla chętnych sesja fotograficzna z dynią w roli głównej. Kolejnego  dnia uczniowie przekazali swoje dzieła sztuki do „Tadej Kafeju”.  Każdy z uczestników otrzymał coś słodkiego. Liczymy na dalszą miłą współpracę.

P. S.  Nasze dynie można podziwiać w „Tadej Kafej” jeszcze do końca przyszłego tygodnia