Językowa lekcja gotowania

W dniu 19.03.2019r. klasa VIa oraz VII zawitała do Studenckiego Centrum Kultury, by poznać najbardziej znane przepisy kulinarne, wybrane spośród najpopularniejszych dań krajów europejskich.  W ramach „Tygodnia Opolskiej Germanistyki” odbyły się tam warsztaty w języku niemieckim dotyczące kulinarnych aspektów Europy. Część pierwsza składała się z  wykładu, w drugiej części wybrani uczestnicy gotowali pod  czujnym okiem studentów według przedłożonego przepisu. Jednak właściwym przepisem na wspólną naukę i zabawę okazała się szczypta humoru, duża miarka informacji oraz łyżka talentu aktorskiego zmieszane z językiem niemieckim. Dodatkowymi atrakcjami wycieczki był pobyt w kinie oraz MC’Donaldzie.

Opr. Anna Skrzipietz