Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – Janusz Korczak

1  czerwca tradycyjnie obchodzony jest Dzień Dziecka, jedno z najsympatyczniejszych świąt w roku. Dyrekcja szkoły, Wychowawcy, Nauczyciele i Rada Rodziców postanowili więc przygotować dla swoich podopiecznych miłą niespodziankę i spędzić ten dzień nie w szkolnych ławach na lekcjach, lecz aktywnie na świeżym powietrzu. Młodsze klasy uczestniczyły w kolejnej edycji Szkolnego Przeglądu artystycznego oraz w pokazach przygotowanych przez strażaków. Klasy starsze wraz z wychowawcami udały się na piesze lub rowerowe wycieczki po bliższej i dalszej okolicy. Uczniowie zwiedzili między innymi śluzę w Chróścicach, zakole Odry w Dobrzeniu Wielkim . Dla siódmo i ósmoklasistów zorganizowano ogniska klasowe oraz rozgrywki sportowe na boisku klubu Victoria Chróścice. Rada Rodziców wszystkim dzieciom z okazji ich święta ufundowała pyszne lody. Dzień pełen wrażeń na pewno na długo zapadnie wszystkim w pamięci.