Konkurs kolęd i pastorałek w Naroku

Złota gwiazda nad Betlejem jasnym blaskiem świeci…

17 stycznia 2020 r. w Naroku po raz XIX odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku do konkursu przystąpiło 5 szkół z: Boguszyc, Opola, Chróściny, Naroka i Chróścic. Wydarzenie miało miejsce w kościele Świętego Rocha w pięknej, bożonarodzeniowej scenerii . Uczestnicy przygotowali tradycyjne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Występy odbywały się w 2 kategoriach: soliści i zespoły, z podziałem na grupy wiekowe: I-III, IV-VIII.

Decyzją Jury nasz zespół  „Małe nutki” zdobył II miejsce za wykonanie pastorałki „Złota gwiazda”. Solista Marek Kotłowski  zajął III miejsce.  Wyróżnienie w konkursie otrzymał zespół z klasy V a, który wykonał  kolędę „Cicho wszędzie” oraz  solista –Dawid Golec,  za wykonanie utworu „Hej bracia, czy spicie”. Po występach uczniowie otrzymali słodki poczęstunek. Konkurs przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Uczniom gratulujemy i zachęcamy wszystkim do kolędowania również na konkursach.