Los Ziemi w naszych rękach

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasa III przygotowała plakaty mówiące o potrzebie ochrony środowiska. Przedstawiają one właściwą segregację śmieci, uczulają na oszczędne gospodarowanie wodą i szkodliwy wpływ zanieczyszczeń i ścieków na przyrodę i ludzi. Dzieci uczą się dostrzegać zagrożenia, które szkodzą wszystkim organizmom, ale poznają również działania, które im zapobiegają.                                                                                        Paweł Friebe w ramach konkursu „Dzieci zbierają elektrośmieci” zaniósł stare sprzęty domowe do punktu PSZOK w Chróścicach. Każdy powinien wiedzieć, że jest takie miejsce, gdzie można oddać także te niebezpieczne przedmioty jak świetlówki, baterie czy akumulatory. Wszyscy musimy pamiętać, że Ziemia jest naszym wspólnym domem, o który  wszyscy musimy się troszczyć.

Dorota Trojan