Mamy Laureatkę Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w roku szkolnym 2020/2021

Dnia 18 lutego br., na Uniwersytecie Opolskim odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, do którego zakwalifikowała się nasza uczennica z klasy VII a – Sonia Kociok. Etap wojewódzki Konkursu obejmował zadania testowe, sprawdzające rozumienie tekstu słuchanego oraz zadania leksykalno-gramatyczne. Po części pisemnej uczniowie musieli wykazać się sprawną konwersacją w j. niemieckim, na zadane przez Komisję egzaminacyjną tematy. Na tym szczeblu zmierzyło się 43 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych całego województwa opolskiego. Nadmienić należy, że częstokroć są to uczniowie, którzy powrócili z zagranicy i tam przez wiele lat uczęszczali do niemieckiej szkoły. Sonia jest uczennicą, która od klasy I uczy się w chróścickiej podstawówce, więc tym bardziej należy podkreślić jej wielki sukces – II miejsce w Finale wojewódzkim konkursu z języka niemieckiego. Sonia Kociok jest wyjątkowo pracowitą uczennicą, która samodzielnie potrafi rozwijać swój talent. Poświęca ona wiele czasu na rozwiązywanie zadań dodatkowych, testów, słuchanek … . Natomiast zapytana – W jaki sposób tak biegle opanowała język?, odpowiada: – „Bardzo pomogły mi w nauce języka niemieckiego bajki, które lubię oglądać.” Jest to więc doskonała podpowiedź dla młodych rodziców, jak można zainspirować i zachęcić dzieci do nauki języka niemieckiego.
Drodzy uczniowie, pielęgnujcie i rozwijajcie soje talenty, jak widzicie na przykładzie koleżanki, solidna, systematyczna praca się opłaca!
Dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne Sonii i jej Rodzicom serdecznie gratulują, takie „perełki” i takie sukcesy cieszą wszystkich!

Nauczyciel języka niemieckiego
Irena Weber