Młodzi odkrywcy sekretów nauki na Uniwersytecie Opolskim

W dniu 06.03.2017 uczniowie klasy V naszej szkoły brali udział w wycieczce na Uniwersytet Opolski, w ramach realizowanego projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”. Na wstępie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, by stać się na ten dzień studentami, odśpiewali hymn „Gaudeamus igitur” oraz zostali powitani przez władze uczelni.Po oficjalnej części rozpoczęła się ciekawa przygoda z nauką. Najpierw młodzi studenci poznali historię komputera, następnie co ma wspólnego chemia z codziennymi domowymi czynnościami czyli „Chemię od kuchni”. Wreszcie przyszedł czas na fantastyczną zabawę z dźwiękiem. Pobyt na uczelni zakończył ciekawy wykład o tym jak niezwykłą maszyną fizyczną jest rower i o czym należy pamiętać podczas jego użytkowania.

Studenci ten dzień zaliczyli do bardzo udanych i z niecierpliwością oczekują kolejnych wizyt w murach opolskiej uczelni.