Najmłodsi w odwiedzinach u Misia

Obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia stały się okazją, aby uczniowie klasy I szkoły podstawowej wspólnie odwiedzili szkolną bibliotekę. Przywitał ich tak niemały pluszak, który obchodził swoje święto. Pierwszaki również przynieśli swoje, ulubione misie. Z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali historii pluszowego misia. Wyszukiwali informacji o misiowych bohaterach bajek zamieszczonych w różnych miejscach biblioteki. Niektóre misie, jak Kubuś Puchatek były doskonale znane, o innych z chęcią wysłuchali, np. o Colargolu czy Misiu Uszatku.

Było bardzo wesoło, kiedy śpiewali piosenkę „Jadą, jadą misie” oraz gdy bawili się w dobrze znaną, misiową zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi.” Na zakończenie spotkania z chęcią pokolorowali misie, a za aktywny udział w spotkaniu otrzymali dyplom przyjaciela pluszowego misia.

Justyna Kasprzyk-Ressel

fot. Kornelia Sabasz