„Nauczymy się na pamięć tego kraju”

16 maja na piątej lekcji cała szkoła zebrała się w Sali gimnastycznej, by uczcić rocznicę świąt majowych: uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W celu przybliżenia słuchaczom tych ważkich wydarzeń klasa 3 naszego gimnazjum pod opieką pań: Donaty Bieniek i Małgorzaty Frącz przygotowała uroczysty apel, podczas którego zebrani mieli możliwość przypomnienia sobie dramatycznych wydarzeń towarzyszących uchwaleniu pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W formie gazetki znajdującej się na głównym korytarzu szkoły przybliżono również okoliczności wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. Dzień ten był również okazją do przypomnienia kolejnego rocznicowego wydarzenia: 8 maja 1945 roku zakończyła się druga wojna światowa. Co prawda, nie przyniosło to naszemu krajowi upragnionej wolności, jednak pamięć o ofiarach tego dziejowego kataklizmu winna uświadomić nam , jak wielką wartością jest pokój. Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i zaangażowanie oraz pracę włożoną w przygotowanie szkolnych uroczystości związanych z obchodami majowych świąt.

opr.Małgorzata Frącz