Naukowy zawrót głowy

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki. Oprócz ciekawych zajęć w szkole, uczniowie korzystać będą z zajęć wyjazdowych. Mogli się o tym przekonać jako pierwsi uczniowie klasy IIa i IIb, którzy  7 lutego wybrali się do Zaczarowanego Świata w Opolu. Była to niesamowita przygoda, ponieważ najmłodsi w dostępnych tam pracowniach przekonali się czy można dostrzec coś nocą oraz co tak naprawdę i w jaki sposób widzi człowiek. Odkryli zjawisko rejestracji obrazu. Dzięki modelowi ciała człowieka, układu kostnego oraz pokarmowego pogłębili wiedzę dotyczącą budowy ciała ludzkiego. Posmakowali radości muzykowania dzięki stworzonym specjalnie dla młodych muzyków, funkcjonalnym gitarom elektrycznym z wbudowanymi głośnikami. Ponadto uczniowie  szyfrowali wiadomości różnymi metodami. Dowiedzieli się jak przesłać informację czytelną tylko dla wybranych i jaka jest przydatność szyfrowania.  Mogli pomniejszyć  to co naprawdę duże i powiększyć  to co małe oraz przekonać się, że matematyczne pomiary i obliczenia mogą być ciekawe i dostarczać wielu emocji.  Brali także udział w zajęciach bezpośrednio związanych z robotyką, poznając zasady związane z programowaniem robotów.