Odwiedziny w gospodarstwie

Klasa II a ponownie odwiedziła gospodarstwo rolne Oliwii. Już o ósmej rano rozpoczęły się  zajęcia. Oliwia razem z mamą i tatą oprowadzali nas po gospodarstwie. Najpierw oglądaliśmy krowy i śliczne małe cielaczki. Zwierzęta były trochę przestraszone, bo każdy chciał je pogłaskać i nakarmić. Widzieliśmy dużo świń, małych, dużych i malutkich. Niektóre były różowe, a inne w czarne plamki. Była też czarna świnka wietnamska, ale nie chciała wyjść ze swojego domku. Były też kury, bażanty, perliczki i kaczki. Oglądaliśmy maszyny rolnicze, ale najbardziej podobały nam się traktory. Każdy mógł wejść do środka i pokręcić kierownicą. Później poszliśmy do ogródka się pobawić. Na koniec mama Oliwii poczęstowała nas ciastem i pysznym sokiem. Do szkoły wracaliśmy piechotą, podziwialiśmy żółto –zielone pola i zrywaliśmy dmuchawce.  To były bardzo ciekawe zajęcia.