Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Chróścicach

29 września uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.  O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom, to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

W ramach akcji uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej  wzięli udział w głośnym czytaniu fragmentów książek „Baśni Andersena”, „Niesamowitych Przygód Dziesięciu Skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek oraz wysłuchali ciekawostek o mumiach. Klasy pierwsze wykonały prace plastyczne o „Brzydkim kaczątku”  oraz wzięli udział w pogadance  o zaletach czytania. Poza tym nauczyciel bibliotekarz przeprowadził konkurs nt .znajomości tekstu przeczytanego. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród młodych czytelników.

Sabina Lazik-Wodarz

wychowawca klasy 3 SP