Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza -fascynująca wizyta

W środę 8 lutego bieżącego roku mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole członków Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Dowódca opowiedział o specyficznej pracy ratownika, o akcjach w jakich uczestniczą członkowie grupy. Podkreślił także, że są wolontariuszami, a działalność oparta jest na pracy społecznej. Największym zainteresowaniem zostali obdarzeni jednak czworonożni ratownicy, którzy wzbudzali zachwyt wśród uczniów. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności komunikowania się przez krótkofalówki a także bliżej poznać psi personel ratowniczy. Był też czas na pytania do zacnych gości, którzy starali się aby zaspokoić ciekawość dużych i małych. Nie zabrakło też wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania się podczas nadchodzących ferii.

Warto przypomnieć, że współpraca z Opolską Grupą Poszukiwawczą rozpoczęła się w grudniu 2016 roku kiedy uczniowie i rodzice włączyli się do zbiórki na rzecz schroniska i ludzi bezdomnych. Dziękujemy z całego serca wszystkim udzielającym wsparcia.