Opowieść wigilijna-konkurs przedświąteczny

19.12.2018 z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia został zorganizowany konkurs ze znajomości lektury „Opowieść wigilijna” – Charlesa Dickensa oraz tradycji i obyczajów bożonarodzeniowych. W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas szóstych, siódmych, ósmych Szkoły Podstawowej oraz uczniowie 3 klasy gimnazjum. Uczniowie musieli wykazać się szczegółową znajomością treści lektury zarówno w języku polskim jak  i w języku angielskim.
Jury w składzie: Daria Giewanowicz, Katarzyna Czechowska  oraz Justyna Kasprzyk-Ressel wnikliwie oceniało rywalizację zespołów. Laureatem konkursu został zespół klasy 3 PG – w składzie: Martyna Sochor, Aleksandra Andruszko, Łukasz Malek. Zwycięska drużyna w nagrodę otrzymała nagrody książkowe. Pozostałe drużyny otrzymały  dyplomy i świąteczne gadżety. Konkurs przeprowadziła Daria Giewanowicz w języku polskim a w języku angielskim – Katarzyna Czechowska.