Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Dnia 15 marca 2019 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.  W uroczystości uczestniczyła Pani dyrektor – Renata Dąbrowska, wychowawca klasy I – Pani Dorota Trojan oraz gość specjalny – Książka, która skierowała do dzieci swoje prośby, dzięki czemu uczniowie wiedzą, jak należy obchodzić się z książką. Pierwszoklasiści mogli pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą książek, biorąc udział w wielu zadaniach, np. układanie puzzli, zabawa z rekwizytami, odpowiedzi na zagadki. Z każdym zadaniem poradzili sobie znakomicie i udowodnili, że książka wraz z tajemniczym światem bajek i baśni nie jest im obca.

Młodzi czytelnicy złożyli uroczyste słowa przysięgi, zostali pasowani na czytelnika. A na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplom oraz upominek.

Do zobaczenia w bibliotece szkolnej.

Justyna Kasprzyk-Ressel

Nauczyciel-bibliotekarz