Poczytaj mi kolego

Uczniowie naszej szkoły z  klasy II a, biorą udział w projekcie „ Poczytaj mi kolego”. Ma on na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych  wśród dzieci,  a także doskonalić technikę głośnego czytania.  Od września   odwiedzają swoich kolegów z Publicznego Przedszkola  oraz  Katolickiego Niepublicznego Przedszkola i czytają im bajki oraz wiersze. Maluchy z radością  czekają na  te wizyty. Uważnie słuchają tekstów i odpowiadają na pytania dotyczące wysłuchanych bajek. Dla uczniów to duże przeżycie, wrócić do swojego przedszkola i zaprezentować  swoje umiejętności czytelnicze. Taka współpraca z pewnością wpłynie na rozwój zainteresowań czytelniczych dzieci i zachęci je do odwiedzania biblioteki i księgarni.