Poczytaj mi przyjacielu

W tym roku szkolnym klasa III a kontynuuje spotkania z ciekawymi ludźmi. Zaproszeni goście czytają dzieciom wybrane przez siebie książki, by w ten sposób pobudzać zainteresowania czytelnicze wśród uczniów. Odwiedziły nas Pani Anna Mateja, mama Wiktorii, która przeczytała fragment książki       „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza, a Pani Adela Młynek  zaprezentowała baśń „Stoliczku nakryj się „. Pani Adela to wieloletnia bibliotekarka naszej Biblioteki Gromadzkiej, która właśnie przeszła na emeryturę. Przepracowała w niej 49 lat i z tej okazji dzieci przygotowały laurki i ciastko –książkę z podziękowaniem za swoją pracę. Ciekawe baśnie  „Legendy warszawskie” przeczytała uczniom Pani Bogusia Stanik emerytowana nauczycielka naszej szkoły. Wszystkie spotkania były bardzo ciekawe i pouczające. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali książek i z pewnością na długo zapadną im w pamięci.