Pomyśl zanim spróbujesz

Piciem alkoholu, braniem narkotyków oraz innych używek odbierasz sobie zdrowie, wolność a nawet życie.Z takim przesłaniem zwrócił się do uczniów naszej szkoły Marcin Tyburczy z fundacji “Latarnia”, który 12 kwietnia odwiedził naszą szkołę. Opierając się na wielu historiach oraz własnym  doświadczeniu ostrzegał młodzież przed lekkomyślnym niszczeniem własnego życia. Popołudniem pan Marcin rozmawiał z rodzicami uczulając ich, aby cały czas byli świadomi zagrożeń jakie czają się w dzisiejszym świecie, narkotyki, alkohol,dopalacze, oraz aby nigdy nie rezygnowali ze swojej rodzicielskiej czujności. Podkreślał, że w dobie internetu bezpieczeństwo dzieci i młodzieży też bywa zagrożeniem, więc rodzicielskie wsparcie oraz świadomość ma w tym względzie ogromne znaczenie.