POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW SZKOŁY

„Gdziekolwiek się jest, byle się było człowiekiem, dźwiga się razem z innymi losy świata”. Tymi słowami Marii Dąbrowskiej pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Dla większości uczniów ostatni dzwonek to chwila długo wyczekiwana. Jednak dla ósmoklasistów wiąże się z zakończeniem ważnego etapu w ich życiu. Po ośmiu latach wspólnej nauki, nawiązaniu przyjaźni przychodzi się rozejść i podążyć nową drogą. Dlatego uroczystość zakończenia roku szkolnego była pełna refleksji. Apel w szkole poprzedziła Msza Św. odprawiona przez Księdza Proboszcza Zygmunta Jaworka. Następnie ósmoklasiści wraz z rodzicami spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Pięcioro uczniów klasy ósmej otrzymało z rąk Pani Dyrektor i Wychowawcy świadectwa z wyróżnieniem, nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Po zaprezentowaniu uczniów z najwyższymi wynikami w nauce przyszedł czas na pozostałe nagrody: za działalność w szkolnym wolontariacie, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych na różnych szczeblach. Na zakończenie uczniowie zaprezentowali wzruszającą część artystyczną, w której podziękowali swoim Wychowawcom i Nauczycielom oraz Rodzicom za wsparcie na trudnej drodze edukacji w szkole podstawowej. Uroczystość zakończyło wręczenie pamiątkowej statuetki „Przyjaciel Szkoły” Panu Piotrowi Szlapie, Wójtowi Gminy Dobrzeń Wielki.
Mamy nadzieję, że nasi absolwenci nigdy nie zapomną lat spędzonych w chróścickiej podstawówce.
Wszystkim absolwentom życzymy wielu sukcesów w szkołach, które wybrali.

Małgorzata Frącz