Projekt „Deutsch – AG”

Od lutego ruszyła w naszej szkole druga edycja projektu niemieckojęzycznego „Deutsch- AG”. Uczestniczą w nim uczniowie klas VII i VIII. W ramach projektu uczniowie tygodniowo biorą udział  w dwóch dodatkowych lekcjach języka niemieckiego realizowanych w formie kursu, które odbywają się stacjonarnie przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Uczestnicy nie tylko mogą polepszyć  swoją znajomość języka niemieckiego, ale także poznawać nowe ciekawostki krajoznawcze, historyczne i kulturalne krajów niemieckojęzycznych. Zajęcia odbywają się we wtorki od godz. 14.25-16.00. Na chwilę obecną w projekcie bierze udział 10 uczniów. Nauka języka obcego jest bardzo ważnym elementem, płyną z niej następujące korzyści:

– Ucząc się języka ćwiczymy mózg, który jak każdy organ, by działać sprawnie i rozwijać się, potrzebuje bodźców do ćwiczeń.

– Nauka języka to obecnie najbardziej skuteczny sposób na usprawnienie pamięci krótko i długotrwałej.

– Poznając nowe, obce słownictwo rozwijamy naszą wyobraźnię, kreatywność i abstrakcyjne myślenie.

– Podczas nauki języka wydzielane są endorfiny – hormony szczęścia!

– Poznając język obcy kształcimy w sobie umiejętność podejmowania dobrych decyzji.

– Dobra wiadomość dla osób dbających o swoją sylwetkę – podczas nauki języka spalane są zbędne kalorie, które mózg wykorzystuje do swojej wytężonej pracy!

Ucząc się języka polepszamy zdolność koncentracji.

Koordynator projektu mgr  Anna Skrzipietz