Przedświątecznie i twórczo

Co było pierwsze jajko czy kura? Takim kłopotliwym  pytaniem przywitał w środę 28 marca uczniów klasy IIIb pan Piotr Szafrański. Pan Szafrański na co dzień dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Popielowie, a po godzinach pasjonat i propagator dawnych tradycji. Jedną z wielu pasji jest rękodzieło, a konkretnie zdobienie jaj techniką rytowniczą. Gość przybliżył symbolikę jajka wielkanocnego, dodając że kolor również miał znaczenie, o czym dzisiaj się już nie pamięta. Następnie zaprosił dzieci do wspólnego zdobienia  farbowanych jajek, tłumacząc jak podjąć się takiego zadania. Na początku wzory pojawiały się przy wykorzystaniu wykałaczek i octu, a co odważniejsi  mogli spróbować wydrapywania za pomocą nożyka.Spotkanie było bardzo pasjonujące za co dzieci gromkim “dziękujemy” nagrodziły pana Piotra.

Warto dodać, że pan Piotr Szafrański w ubiegłą Niedzielę Palmową zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Pisankę Wielkanocną.