PRZYJĘCI DO BRACI UCZNIOWSKIEJ

Dnia 18 października najmłodsi z nas zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie w obecności dyrektora szkoły, rodziców, nauczycieli oraz starszych kolegów i koleżanek. Uroczystość poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Pierwszoklasiści rozpoczęli ceremonię od wykonania poloneza. Przedstawili swój program artystyczny, w którym wykazali się wiedzą i umiejętnościami  istotnymi dla każdego ucznia i Polaka. Następnie złożyli ślubowanie. Z kolei symbolicznego dotknięcia ołówkiem, czyli pasowania na ucznia, dokonała dyrektor szkoły Renata Dąbrowska.

Dalszą część ceremonii wypełniły występy uczniów klasy drugiej i trzeciej, którzy przekazali życzenia oraz upominki młodszym kolegom i koleżankom. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne. Wykonano również pamiątkowe zdjęcia.

W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścicach. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.